• 22 632 32 43

  • shop@natura-akacka.com.pl

Producenci
Ceryfikaty

 

Narząd ruchu, w skład którego wchodzi szkielet, stawy, więzadła i mięśnie stanowi podporę naszego ciała i umożliwia sprawne poruszanie się. 

Siedzący tryb życia, brak ruchu i nadwaga skutecznie utrudniają funkcjonowanie tego układu i wywołują wiele chorób oraz bolesnych dolegliwości. Często bóle mięśniowo - stawowe, kontuzje i zwyrodnienia kręgosłupa uniemożliwiają pracę zawodową i komplikują życie codzienne.

Układ ruchu

Zmiany zapalne i zwyrodnieniowe to najczęstsze niedyspozycje z jakimi się borykamy
i dotyczą one zarówno dorosłych, jak i dzieci. 

 

Najskuteczniejszym lekarstwem, a jednocześnie najlepszą profilaktyką chorób narządu ruchu jest oczywiście aktywność fizyczna i redukcja wagi.

Łatwo się pisze, trudniej zrobić. 

Nikt za nas nie rozpocznie diety, ani nie pójdzie na spacer, ale warto mieć świadomość, że są  naturalne preparaty, które pomogą w tej niełatwej walce.

Produkty, które pomogą Ci zredukować  masę ciała  znajdziesz w naszej ofercie w kategorii - nadwaga.

Jakie są domowe sposoby na ból kości i stawów? 

Które zioła najskuteczniej łagodzą ból, napięcie mięśni i usprawniają pracę narządu ruchu?

 

Zioła o korzystnym wpływie na stawy to żywokost lekarski, mięta pieprzowa, arnika górska, owoc dzikiej róży, ziele jeżówki, czarci pazur, wiązówka błotna.

Właściwości ziół na stawy:

  • przeciwreumatyczne, wzmacniające, łagodzące, regenerujące, ochronne  
  • działają przeciwzapalnie i przeciwbólowo
  • zmniejszają obrzęki 
  • rozluźniają mięśnie.

Skuteczność ziół jest potwierdzona i dlatego wchodzą w skład leków aptecznych: tabletek,  żeli  do smarowania, maści rozgrzewających i olejków eterycznych.

 

Jakie zioła dla zdrowia kości?

Pokrzywa, rdest ptasi, przytulia i  skrzyp zawierają kwas krzemowy, który ma wpływ na prawidłową syntezę kolagenu w układzie kostnym.  Na kości i stawy korzystnie działają również łopian, koniczyna, przywrotnik.

Co wybrać na bóle reumatyczne?

Na reumatyzm pomogą zioła rozgrzewające, powodujące przekrwienie i łagodzące ból - gorczyca biała, arnika górska, wiązówka błotna, wierzba biała. 

U nas znajdziesz suplementy, które pomogą  zniwelować dokuczliwe dolegliwości układu kostnego, stawów i mięśni np. ARTRO PROTECT MAX z kolagenem, 

Żel - balsam Pięciornik o szerokim spektrum działania, wiele produktów NOW FOODS wpływających na mineralizację kości i poprawę kondycji  stawów,  Tybetański żel - balsam DR WALENTIN DIKULA dla profilaktyki chorób stawów i kręgosłupa oraz wiele innych skutecznych i naturalnych preparatów.  ZAPRASZAMY.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium