• 22 632 32 43

 • shop@natura-akacka.com.pl

Producenci
Ceryfikaty

 

Układ nerwowy to jeden z najważniejszych elementów ludzkiego organizmu, jest niezwykle skomplikowany i pełni odpowiedzialną rolę:

 • odbiera impulsy z otaczającego nas świata i przekazuje je do komórek, a te - w odpowiedzi na otrzymany impuls - decydują o fizycznych i psychicznych  reakcjach organizmu 
 • odpowiada za zdrowie psychiczne
 • jest odpowiedzialny za pracę mózgu - m.in.pamięć i koncentrację ( proces uczenia się, kojarzenia faktów)
 • wpływa na prawidłowy sen
 • dzięki niemu funkcjonują nasze zmysły 
 • poprzez przekazywanie impulsów nerwowych wpływa na pracę narządów wewnętrznych np. silny stres przyspiesza pracę serca, powoduje pocenie się rąk, spłyca i przyspiesza oddech, a niekiedy ma działanie przeciwne - zwiększa koncentrację i poprawia kojarzenie faktów, działa stymulująco na funkcjonowanie mózgu 
 • wpływa na działanie całego organizmu - np. rozkurcza oskrzela, zwęża naczynia krwionośne, zwiększa napięcie mięśniowe
 • reasumując: odpowiada za naszą formę psychofizyczną.

Zbyt długie działanie niekorzystnych czynników środowiska zewnętrznego wywołuje wiele dolegliwości i chorób, aby ich uniknąć należy odpowiednio zadbać o kondycję układu nerwowego i regularnie wspomagać jego pracę naturalnymi preparatami.

Układ nerwowy

Jak dbać o układ nerwowy i wspierać prawidłową pracę naszego mózgu?

Układ nerwowy to kluczowy system Twojego organizmu. Jego prawidłowe działanie warunkuje jakość Twojego samopoczucia i sprawność ciała. Zdrowy układ nerwowy to inwestycja w zdrowie całego organizmu. Zadbaj więc o niego najlepiej jak potrafisz!

Jedną z najważniejszych funkcji układu nerwowego jest odbieranie bodźców czuciowych i zmysłowych. Kontroluje on również Twoją sprawność ruchową. Każda Twoja czynność poprzedzona jest przesyłem ogromnej ilości sygnałów w strukturach układu nerwowego. Sygnały te zapewniają prawidłowość i ciągłość wykonania danego ruchu.

Układ nerwowy kontroluje działanie innych układów w Twoim organizmie. Mózg reguluje pracę Twojego serca, czynności układu oddechowego, ciśnienie tętnicze krwi i wiele innych. Dlatego ważna jest wiedza, jak dbać o układ nerwowy. Najlepiej zanim dostrzeżesz niepokojące objawy i zaburzenia.

Układ nerwowy jest odpowiedzialny za wszystko. Czyli za co?

Układ nerwowy pełni odpowiedzialną funkcję:

 • odbiera impulsy z otaczającego nas świata i przekazuje je do komórek, a te decydują o fizycznych i psychicznych reakcjach organizmu,

 • odpowiada za zdrowie psychiczne,

 • odpowiada za pracę mózgu – m.in. pamięć i koncentrację,

 • wpływa na jakość naszego snu,

 • odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie zmysłów,

 • wpływa na pracę narządów wewnętrznych,

 • wpływa na działanie całego organizmu – np. rozkurcza oskrzela, zwęża naczynia krwionośne, zwiększa napięcie mięśniowe,

 • odpowiada za naszą formę psychofizyczną.

Jeśli zatem chcesz uniknąć dolegliwości i nie narażać się na poważniejsze choroby, dowiedz się, jak dbać o układ nerwowy. Wiele chorób układu nerwowego wymaga leczenia farmakologicznego i stałej opieki. Poniżej opisujemy te, które mogą być po prostu zaburzeniami w funkcjonowaniu systemu nerwowego i niekoniecznie wymagają natychmiastowej interwencji.

Pamiętaj, jeśli odczuwasz niepokojące objawy, zgłoś się do lekarza!

Naturalne metody wspierania działania mózgu i układu nerwowego

Jak dbać o układ nerwowy, stosując naturalne metody? Bardzo ważna jest profilaktyka i naturalne wspieranie działania układu nerwowego.

Suplementy, które pomagają dbać o układ nerwowy

Suplementy wspomagające prawidłową pracę układu nerwowego występują w postaci tabletek, płynów, syropów i mieszanek ziołowych do naparów. Na rynku jest ich bardzo duży wybór. Warto dowiedzieć się, które suplementy możesz kupić bez recepty.

Jeśli jesteś w trakcie leczenia – bierzesz leki – skonsultuj się ze swoim lekarzem.

Zioła na sen i ukojenie nerwów mają bardzo długą tradycję stosowania. Niektórymi z nich ludzkość leczy się od tysięcy lat. Pozytywne efekty stosowania konkretnych ziół, nasion, owoców i przypraw w zaburzeniach snu i chorobach nerwowych są liczne.

Typowe objawy zaburzenia działania układu nerwowego i jak im zapobiegać

Poniższe zaburzenia mogą być ze sobą powiązane. Niekoniecznie muszą być oznaką rozwijającej się choroby. Mogą stanowić sygnał, że czas zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. I nauczyć się jak dbać o układ nerwowy.

Zaburzenia pamięci i koncentracji – dotykają ludzi w różnym wieku. Zaburzenia pamięci najczęściej łączy się z procesami starzenia. Często jednak bywają skutkiem stresu, zaburzeń hormonalnych lub niewystarczającej ilości snu. Mogą być objawem poważniejszych chorób układu nerwowego. Jeśli masz kłopoty z pamięcią i koncentracją, obserwuj się. Jeśli objawy są naprawdę niepokojące, zgłoś się do lekarza.

Jak możesz naturalnie wesprzeć działanie swojej pamięci i koncentracji?

Bezsenność i trudności ze snem – również mogą stanowić efekt uboczny poważnej choroby. Nie dopuszczaj do sytuacji, w której pozbawiasz się snu długotrwale. Wysoka jakość snu jest koniecznym warunkiem zdrowego życia i prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Chrapanie – na pewno jest uciążliwe dla otoczenia. Najistotniejsze jest jednak to, że może stanowić zagrożenie dla zdrowia chrapiącego. Chrapanie jest objawem utrudnionego przepływu powietrza przez gardło. Może oznaczać również bezdech senny, który należy leczyć. Co możesz wypróbować, by poprawić jakość snu:

Przygnębienie – może być naturalną reakcją na życiowe zmiany lub wyzwania. Jeśli trwa długo, może być powodem do niepokoju. Jeśli przez czas dłuższy odczuwasz przygnębienie, nie lekceważ tego objawu! Spędź trochę czasu na świeżym powietrzu i wypocznij. Tabletki czy zioła na poprawę nastroju o łagodnym działaniu mogą przynieść Ci ulgę w walce z przygnębieniem:

Długotrwały stres – może prowadzić do poważnych schorzeń. Może powodować rozmaitego typu zaburzenia pracy organizmu. Przed skutkami długotrwałego stresu trzeba się chronić:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium