• 22 632 32 43

  • shop@natura-akacka.com.pl

Producenci
Ceryfikaty

 

Zdrowy układ krwionośny

Zdrowy i sprawnie funkcjonujący układ krwionośny to gwarancja odporności na różnego rodzaju choroby oraz dolegliwości, które trapią obecnie niezwykle szeroką grupę Polaków. Poza odpowiednią dietą i zdrowym trybem życia, warto wspomagać go poprzez stosowanie naturalnych preparatów poprawiających krążenie.

W ofercie naszego sklepu internetowego znaleźć można produkty opracowane przez najlepszych specjalistów w tej dziedzinie. Zawierają one między innymi kwasy omega 3, 6, 9, które usprawniają funkcje fizjologiczne organizmu, aminokwasy występujące naturalnie w ciele każdego człowieka, modulatory oddziałujące na wybrane schorzenia i wiele, wiele innych. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszym katalogiem.

Układ krwionośny

Jak wspierać działanie i jak leczyć schorzenia serca i układu krwionośnego?

Jak dbać o zdrowie układu krwionośnego? Jak naturalnie leczyć miażdżycę, arytmię, kołatanie serca? Jak regulować ciśnienie krwi? Jak suplementami wspomóc pracę serca po zawale? To pytania, które zadaje sobie duża grupa Polaków.

Schorzenia serca i układu krążenia to jedne z najpopularniejszych problemów zdrowotnych. Jak podaje WHF, co roku z ich powodu umiera na świecie 18,6 mln osób. A prognozuje się, że w ciągu najbliższej dekady liczba ta wzrośnie do 23 mln. To jedna trzecia wszystkich zgonów na świecie!

Zanim zachorujesz, działaj profilaktycznie – przestaw się na regularny tryb życia. Dodaj do tego ruch i odpowiednią dietę bogatą w antyoksydanty, czyli przeciwutleniacze.

Możesz wspomóc swoje działania prozdrowotne innymi naturalnymi metodami. Na przykład uzupełnić braki witamin i dobrać dla siebie odpowiednie suplementy.

Najczęstsze problemy z układem krwionośnym

Choroba niedokrwienna serca, czyli choroba wieńcowa, jest najczęstszym schorzeniem mieszkańców krajów rozwiniętych. Może powodować zawał serca i nagłą śmierć sercową, czyli główne i najczęstsze przyczyny zgonów. To zespół chorobowy układu krwionośnego, którego objawem jest niedokrwienie serca. Niedokrwienie spowodowane jest najczęściej zwężeniem światła tętnic wieńcowych. Zwężenie naczyń krwionośnych następuje w wyniku zmian miażdżycowych w organizmie.

Niewydolność serca. Choroba niedokrwienna i nieleczone nadciśnienie mogą doprowadzić do rozwoju niewydolności serca. Nie jest ono wówczas zdolne dostarczyć odpowiedniej ilości krwi do narządów organizmu. Pacjent z tym schorzeniem szybko się męczy, doznaje obrzęków ciała i duszności.

Innymi przyczynami niewydolności serca mogą być:

  • zaburzenia rytmu serca: arytmia, migotanie przedsionków,
  • wady zastawek serca,
  • zapalenie mięśnia sercowego.

Miażdżyca polega na odkładaniu się w wewnętrznych ścianach naczyń wieńcowych blaszki miażdżycowej. Osad ten powstaje z cholesterolu, który krąży we krwi. Z wiekiem naczynia tracą elastyczność, co dodatkowo sprzyja gromadzeniu blaszki miażdżycowej w układzie krążenia. W zaawansowanej miażdżycy dochodzi do zwężenia światła tętnicy wieńcowej powyżej 75 proc.

Zawał serca. Zamknięcie światła dużego naczynia wieńcowego prowadzi do rozległego zawału, który stanowi zagrożenie życia chorego. Do zawału może dojść w wyniku oderwania skrzepliny tworzącej się w miejscu pęknięcia blaszki miażdżycowej.  Z powodu schorzeń sercowo-naczyniowych, w tym zawału mięśnia sercowego, umiera dwa razy więcej osób niż z powodu chorób nowotworowych.

Nadciśnienie tętnicze to ciśnienie przekraczające wartości 140 mmHg dla ciśnienia skurczowego i 90 mmHg dla rozkurczowego. Ocenia się, że połowa populacji po 65. roku dotknięta jest nadciśnieniem. Choroba ta oczywiście może pojawić się w młodszym wieku. Główne czynniki ryzyka to: otyłość, palenie papierosów, wysokie stężenie cholesterolu we krwi, dieta bogata w sód i stres. Nadciśnienie zmusza mięsień sercowy do pracy ponad siły i w konsekwencji uszkadza serce. Diagnostykę utrudnia fakt, że przez dłuższy czas podwyższone ciśnienie nie daje objawów.

Naturalne metody wspomagania organizmu i leczenia układu krążenia

Profilaktyka chorób serca i układu krążenia zaczyna się od zmiany trybu życia. To znaczy, że zdrowa, niskotłuszczowa i niskocukrowa dieta, regularny sen i ruch obniżają ryzyko choroby. Obniża je również zaprzestanie palenia i ograniczenie spożycia alkoholu. Na pewno będzie korzystne nie tylko dla twojego układu krwionośnego, ale i dla kondycji całego organizmu.

Jeśli masz genetyczne predyspozycje do chorób układu krwionośnego, monitoruj swoje zdrowie. Szczególnie jeśli cierpisz na cukrzycę lub zmagasz się z otyłością.

Po przekroczeniu 50. roku życia każdy powinien wykonywać regularnie badania serca i układu krążenia. Oprócz tego mierzyć ciśnienie i poziom cukru we krwi. Warto również obserwować się pod kątem dolegliwości żył: żylaków czy obrzęków kończyn. Możesz również wspierać swoje starania za pomocą suplementów, ziół i medycyny naturalnej.

Suplementy na serce i choroby układu krwionośnego

Suplementy wspomagające serce i układ krążenia występują w postaci tabletek, płynów, syropów i mieszanek ziołowych do naparów. Na rynku jest ich bardzo duży wybór. Warto dowiedzieć się, które suplementy na wzmocnienie serca i układu krążenia możesz kupować bez recepty.

Jeśli jesteś w trakcie leczenia – bierzesz leki – skonsultuj się ze swoim lekarzem.

Zioła na serce mają bardzo długą tradycję stosowania. Niektórymi z nich ludzkość leczy się od tysięcy lat. Pozytywne efekty stosowania konkretnych ziół, nasion, owoców i przypraw w chorobach naczyń krwionośnych są liczne. Najczęściej są to działania:

  • antyoksydacyjne (przeciwutleniające),
  • obniżające ciśnienie tętnicze krwi,
  • rozszerzające naczynia krwionośne,
  • obniżające poziom utleniania lipidów (zapobiegające odkładaniu się cholesterolu w naczyniach).

Najpopularniejsze zioła i preparaty, które są składnikami suplementów wspomagających serce:

Popularne zioła stosowane w leczeniu układu krążenia w medycynie azjatyckiej:

Składniki wspierające działanie układu krążenia:

witaminy:

składniki mineralne:

inne preparaty:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium